Cilt Bakımında Doğru ve Yanlışlar

admin 11 Eylül 2016 Yorum Yapılmamış
cilt-bakiminda-dogru-ve-yanlislar

Cildimiz en değerli giysimizdir. Bireyi birçok dış etkene karşı cilt yapısı koruyucu özellik gösterir. Cilt bakımı kişisel sağlık ve bakımınız alanında önem vermeniz gereken noktalardan bir tanesidir. Cilt bakımı cilt sağlığı ve sağlığının korunma açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Her konuda olduğu gibi cilt bakımı konusunda da toplumumuzda yaygın olarak yerleşmiş doğru ve yanlış yargılar ,görüşler bulunmaktadır. Şimdi bunlara değinelim.
Yanlış görüşler arasında ilk olarak değineceğimiz nokta, siyah noktalardan siyah nokta bantlarıyla tamamen kurtulabilirsiniz. Siyah nokta bandı sadece yüzeysel kirleri çıkarır ve gözenekleri tam olarak temizlemez. Bu nedenle siyah nokta bandıyla siyah noktalardan tamamen kurtulabiliriz görüşü yanlış bir yargıdır. Yanlış yargılardan bir tanesi de güneş kremi sadece yaz aylarında sürülür düşüncesidir.

Güneş yıl boyunca ışınlarını etkin olarak yeryüzüne ulaştırır. Biz kış aylarında güneş ışınlarını gözümüzle fazla göremeyiz ancak bu güneş ışınlarının zayıf olduğu anlamına gelmez. Yaz kış demeden güneş kremi düzenli olarak kullanılarak cilt güneş lekesi ve tahrişe karşı korumaya alınmalıdır. Doğru yargılardan birisi suyun cilt temizliği ve bakımı için olan önemidir. Su temizlik alanında olmazsa olmaz madde olduğu gibi cilt temizliği ve bakımı alanında da aynı öneme sahiptir. Su hem cildi besler, nemlendirir hem de temizliğini korumaya yardımcı olur.

Sivilcelerden veya siyah noktalardan mı şikayeçisiniz? O zaman Sivilce ve Siyah Nokta Neden Oluşur? başlıklı makalemizi okuyarak, sivilce ve siyah noktaların oluşumu hakkında bilgiler öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir