Eski Sevgili Nasıl Unutulur ?

eski-sevgili-nasil-unutulur

Hayatımıza giren bazı insanlarla öyle ya da böyle bir şekilde ortaya çıkan sorunlardan dolayı ayrı kalmak ya da ayrılmaz zorunda olabiliriz. Bu kişi sevgilimiz de olabilir. O büyük aşkın da son bulduğu an gelmiştir ve elimizde kalan eşyalar, kalbimizde kırıklar, belleğimizdeki anılar ve gözümüzdeki gözyaşlarıyla kalabiliriz. Yine sevebiliriz elbette, sevgi, sevmek, âşık olmak insanlara hatta bütün canlılara özgü bir kavram ama unutmak zor. Eğer telafisi olmayan bir ayrılıksa yaşadığımız unutmamız ve yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Çünkü hayta üzülerek geçirilecek kadar uzun değil, mutluluklara yetemeyecek kadar kısa. O yüzden bu kısacık ve değerli hayatımız gerektiği gibi yaşamalıyız.

Sorun her ne ise öncelikli olarak sorundan kurtulmak en doğrusu olacaktır. Her insanın bu aşamayı atlatma şekli farklıdır. Gözünüzde yaş kalmayıncaya kadar ağlayabilir, hıçkırabilir, bağırabilir, nefretinizi kusabilir ya da eşyalara zarar verebilirsiniz. Önemli olan içinizdeki acıyı atabilmek. Ve sonuç olarak hırsınızı alabildiğiniz takdirde karşınızdaki insanı ve kendinizi affedebilmeniz gerekiyor. Çükü affetmezseniz hayatınızın her anında aklınıza çıkmaya ve sizi üzmeye deva edecektir. Evet, affetmek kolay değil ama kocaman bir hayat ve gelecek günler için affetmeniz gerekiyor. Asla ama asla acınızı yok saymayın. Eşyalarını ortadan kaldırın. Hediyeler, kitaplar vs. Onunla ilgili veya ondan kalan her şeyden kurtulmak başlangıç için iyi bir adım olacaktır. Ama atın ya da yok edin. Bir yere kaldırıp saklamayın. Çünkü her zaman kafanızın bir kösesinde orda olduğunu hatırlayacaksınız, bu da unutmayı engeller. Ortak arkadaşlarınızla ya da onunla birlikteyken tanıştığınız ve arkadaş olduğunuz kişilerle muhabbetlerinizde adını geçirmeyin.

Kesin bir çizginizi koymalısınız. Hakkından konuşmamalı ve onların da konuşmamalarını sağlamalısınız. Onunla ilgili haber getiren kişilerden de uzak durmanız yararınıza olacaktır. Günümüzün en hızlı ve aktif iletişim aracı olan sosyal medya hesaplarınızdan silip engellemeniz yararınıza olacaktır. Bu sayede görmez ve takip etmezsiniz. E-posta ve telefon numaranızı da değiştirmek bir çözüm yolu olacaktır. Çünkü alışmış olduğunuz bir hayat tarzı var ister, istemez beklenti içinde olacaksınız en azından hayatınıza soktuğunuz yeniliklerle size ulaşmasını engelleyebilir, beklentinizi sıfıra indirebilirsiniz. Yeni aktivitelerle uğraşmak, yeni insanlarla tanışmak vakit geçirmek de iyi bir seçenektir. Tabi ki bu süre zarfında gittiğiniz mekânlara gitmemeniz, ortak sevdiğiniz filmleri ya da müzikleri dinlememeniz, karşılaşma ihtimalinizin bulunduğu yerlerde olmamanız gerekmektedir.
Zor olacaktır kimse inkar edemez ama geçecek. Ve kesinlikle unutmamanız gereken şey eski ve eskide kaldığıdır. Bu hayat sizin, doyasıya yaşayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir