Eski Sevgiliden Dost Olur Mu?

eski-sevgiliden-dost-olur-mu

Eski sevgiliden dost olup olmayacağı insanların her ayrılıktan sonra düşündüğü bir konudur. Uzun bir zamanı birlikte geçirdikten sonra kimse bir insanla tamamen kopmak istemez. Ancak sevgili olarak da artık sürdüremedikleri için bir arada olmanın bir başka şekli olarak “arkadaş kalmak” fikri kafalarda belirir. Eski sevgilinizle dost kalabilirsiniz ancak bu çok zor ve çetrefilli bir süreç gerektirir. Öncelikle nasıl ayrıldığınız önemlidir.

Eğer aldatma, yalan söyleme, ailesiyle arasını bozma gibi büyük ve affedilemez nedenlerle ayrıldıysanız, bu ayrılık kavga ve gürültü ile olduysa arkadaş kalmanız imkansız gibidir. Oysa eğer sakince ayrıldıysanız, birbirinizi çok sevdiğinizi ancak sevgili olarak uyumlu olmadığınızı düşünüyorsanız dost olmanız için sizin açınızdan bir umut var demektir. Burada en önemli kriter onunla konuşmaktan hoşlanıp hoşlanmamanızdır. Çünkü sevgililik bitip dostluk başladıktan sonra artık sarılmalar, baş başa tatiller yerine bol bol konuşma olacak. Eğer onun sohbeti sizi mutlu ediyorsa dost olabilmek için çok büyük bir şansınız var demektir. İkinci olarak onun hayatınızdan çıkmasının sizin hayatınızda yaratacağı boşluk ne kadar büyük buna bakın. Eğer bu boşluğu diğer yakın arkadaşlarınız, aileniz, işiniz gibi uğraşlarla kapatabilirseniz bu zor yola girişmeyin.

Ancak onsuz bir yanınız hep eksik oluyorsa, onunla dost kalmayı böylece yaşamınızı sürdürmeye çalışmayı deneyebilirsiniz. Ona neden arkadaş olmak istediğinizi de çok net bir şekilde açıklamanız gerek. Yeniden sevgili olabileceğinize dair ümitleri olmamalı ve bir dost olarak sizin ondan onun da izden ne gibi beklentileriniz olduğunu açıkça konuşmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir