Kadın ve Erkek Arkadaş Kalabilir mi?

admin 5 Eylül 2016 2 yorum
kadin-ve-erkek-arkadas-kalabilir-mi

Biten bir ilişkinin ardından bir kadın ile bir erkeğin arkadaş kalıp kalamayacağı belki de yüzyıllardır süregelen bir soru. Kimi çiftler bunun asla mümkün olamayacağını düşünüp yollarını sonsuza dek ayırırken kimileri ise bir süre arkadaş kalmayı deneyip sonra başaramazlarsa yollarını ayırıyor. Genellikle iki kişiden biri yeni bir ilişkiye başladığında bu arkadaşlığı bitiren neden oluyor. Ancak arkadaş kalmayı istemenin de bir çok sebebi var. En başta uzun bir süre beraber olunan kişi aslında hayatınızın bir parçası haline geliyor. Bu noktadan sonra o kişiyi yaşamınızdan tamamen silmek aslında hayatınızın bir parçasını da silmek gibi oluyor.

Güzel günlerin hatırına zaman zaman da olsa görüşebileceğiniz, en yakın arkadaşınız diyemeseniz bile hala yakın olduğunuzu ve eğer ihtiyacınız olursa birbiriniz için orada olacağını bildiğiniz birinin olması kişileri mutlu ediyor. Öte yandan eğer uzun bir ilişki yaşanmışsa ortak arkadaşlar da sayıca çok fazla oluyor. İki kişi ayrıldığı zaman arkadaş grubunun dinamikleri de değişiyor. Arkadaşlar ve ortak tanıdıklar da kadın ve erkek arasında paylaşılıyor. Eğer ayrılan çift arkadaş kalmayı seçerse bu etraflarındaki insanlar için de kolaylık sağlamış oluyor. Ancak tabi ki bu iki kişi için de oldukça zor bir durum. Eski çiftin birbirine karşı olan eski dargınlıklarını, küslüklerini bir kenara bırakması ve birlikteyken olan sorunlarını da kendileriyle getirmemeleri gerekiyor. Artık sevgili değil de yalnızca birer arkadaş olmaya alışmalı ve birbirlerine bu gözle bakmayı öğrenmeleri de gerekiyor.

Bir önceki yazımız da, Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri ‘ni paylaştık.

2 yorum

  1. EMS Ambalaj diyor ki:

    Kesinlikle insan yapısına aykırı bi olay çiftlerin ayrıldıktan sonra arkadaş kalabilmesi. Hiç samimi gelmiyor, bi süre sonra sevgili olunan günlere dönüş yapılır.

  2. Okutan diyor ki:

    Ben öğrenci zamanımdan hatırlıyorum da; erkek ve kızlar bir arada kaldıklarında her hangi bir sıkıntı çıkmıyor. İlerleyen sürelerde en fazla sevgili olunabiliyor. Birde şunu Belirteyim erkekler kızlardan daha titizler 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir