Limon Suyu İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

admin 26 Ağustos 2016 2 yorum
limon-suyu-ile-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Limon doğal ağartıcı olan antioksidan bir meyvedir. Yemeklerde kullanıldığı kadar cilt bakımında da faydaları saymakla bitmez. Eğer cildiniz için pahalı ve zararlı cilt bakım ürünlerinden bıktıysanız limon suyu sizin için en doğal ve etkili bir bakım olacaktır. İşte limon suyuyla yapabileceğiniz cilt bakım önerileri…

Limon temizleyici bir özelliğe sahiptir. Özellikle yağlı ciltlerde fazla yağı alır. Sivilce oluşumunu engeller. Her gece bir miktar limon suyunu pamuk yardımıyla temizlenmiş cildinize uygulayın. Zamanla cildinizdeki yağlanmayı azalttığını fark edeceksiniz. Ancak kuru bir cildiniz varsa kullanmanız uygun değildir.

Limon suyu gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur. Bir miktar limon suyunu, su ile seyrelterek buz kalıplarına doldurup buz haline getirebilirsiniz. Limonlu buzları cildinizde gezdirerek uygulamak limonun sıkılaştırıcı özelliğini artırır.

Yaz aylarında sıcaktan etkilenen ve bunalan cildinizi ferahlatmak için de limon suyu oldukça etkili olacaktır. Boş bir sprey şişesine limon suyunu doldurup bunaldıkça serinlemek amacıyla yüzünüze sıkabilirsiniz. Ancak gözlerinizi kapalı tutun ki limon suyu gözlerinizi yakmasın. Ayrıca cildinizde limon suyu varken güneşe çıkmayın. Yüzünüzde güneş lekeleri oluşmasına sebep olur.

Limon suyunu cilt maskeleriyle karıştırarak da kullanabilirsiniz. Örneğin kil maskesi yapacaksanız toz kili normal su ile hamur haline getirmek yerine bunu limon suyu ile yapın. Böylece cildinizde aynı anda hem kil maskesinin hem de limon suyunun etkisini görmüş olursunuz.

Bir önceki, Bebeğiniz İçin Almanız Gerekenler Nelerdir? başlıklı makalemizde, dünyaya gelen yeni bebeğiniz için alınması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. Rosemary diyor ki:

    bazen ara ara semilerlere giderim ünlü marrkaların tanıtımlarda en cok dikkatimi çeken bir konu vardı sac dökülmesine en gellemek için bir şanbuan üretmişler bu şanbuan tam 5 yılda insanların beslenmesine ve iklim şartlarına göre deneylenmiş oyuzden ünlü markalar diyorum ben

  2. Brutal diyor ki:

    Makaledede yazdığı gibi gözlerinize çok dikkat edin. Yanlışlıkla gözünüze limon suyu falan gelirse acıdan gözünüzün çıktığını düşünebilirsiniz. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir