Uzun Mesafe İlişkisi Yürür Mü?

uzun-mesafe-iliskisi-yurur-mu

Belki de birilerinin bam teli ya da aslında ikili ilişkilerin en zoru diye adlandırabiliriz bu durumu. Herkesin diline dolanan , gözden uzak olan gönülden de ırak mıdır ? acaba sözü aklımıza da gelmiyor değil. Normalde olduğundan daha fazla ödün isteyen bir ilişki türü bu. Güvene her şeyden çok ihtiyacı vardır. Çok daha hassas hatta kırılgandır. Sürekli mücadele halinde olan bir doğası vardır.

Yürümesini istediğiniz halde, ilişkinin yavaş yavaş bitiyor olması gerçekten acı vericidir. Bir başka gerçek ise boğulan bir ilişkiden kendinizi kurtarmadığınız sürece gerçek aşk ve mutluluk şansını kaybedecek ve kendinize de ihanet etmiş olacaksınız. Uzun mesafe ilişkisi en başında da söylediğimiz gibi iki tarafın da fedakarlık ve bağlılık sağlaması gereken narin türdendir. Fakat gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısınız desek?

İletişim kurmakta her zaman zorlanacaksınız! Şöyle ki; zamanla mesajlarınıza ve aramalarınıza cevap vermeyecektir. Bazen konuşmaya bile vakti olmadığını söyleyecek, konuşsanız bile her konuşma kısa tutularak adeta geçiştirme ve savuşturma kıvamına gelecektir.

Her zaman bir bahanesi olacak! Messenger ya da Skyp’a çağırdığınızda mutlaka bir bahane üretir; çok meşgul, çok yorgun, akşam için iptal edilemez planları olacaktır.

Onun için önemsiz olduğunuzu hissetmeye başlayacaksınız! Bu konuyu gündeme getirdiğinizde de konuşmaya isteksiz olacak buda sizin için çaba harcamak istemediğinin bir göstergesidir. Ne kadar uzakta olduğu önemli değil, ne kadar sevdiğinizi bilmeye ihtiyacı varsa size bunu verebilmelidir.

Gelecekle ilgili diyaloglarınız tarihe karışacak! Farklı şehirlerde yaşayan çiftler sıklıkla gelecekten bahseder çünkü o an ayrıdırlar ve gelecekte birlikte yaşayabilecekleri o günlerin hayali ile yaşarlar. Eğer sizinle geleceğe dönük planlar yapmaktan vazgeçtiyse ya bundan yorulmuştur ya da daha kötüsü artık sizden vazgeçmiştir.

Tüm bunlar karşısında içinizden gelen o sesi durdurmamalısınız. Eğer tüm bu anlatılanları uzak mesafeli ilişkinizde tek başınıza üstlenmişseniz kendinizi boşa yoruyor olabilirsiniz. Bu işaretleri gördüğünüzde ilişkiyi bitirmekten çekinmemelisiniz. Böylece boşa zaman harcamak yerine, kırılan kalbinizi onarmak için kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir